אנא צרו קשר

mfi@meragef.org.il   •   1-800-30-30-40

נשים מובילות קהילה

צעדיה הראשונים של הקרן החלו בחיזוק הקהילה האיראנית ויצירת רשת תמיכה לקהילת יוצאי איראן במטרה להאיץ ולהקל את השתלבותם בישראל. ב-25 שנות פעילותה סייעה התכנית לאלפי עולים איראניים להפוך לחלק חיוני בכל האספקטים של החיים בישראל: התרבות, החינוך, הצבא העסקים והפוליטיקה. בנוסף, סייעה התכנית לצעירים איראניים בגיוס לצבא, מציאת עבודה והקמת עסקים משלהם. עם הזמן התוכנית התפתחה והפכה להיות מסגרת העצמה ייחודית לנשים איראניות בישראל הפרוסה ב- 9 מועדוני נשים בכל רחבי הארץ.

Jerusalem-Club-2015

אנו מאמינים כי בנשים הכוח להשפיע, לשנות ולחולל דברים מופלאים, לפרוץ את הדרך עבור כולנו ולהפוך את המדינה לטובה יותר, שוויונית וחזקה יותר, לכן הקמנו 9 מועדוני נשים אשר נותנים הזדמנות למאות נשים לחולל שינוי בקהילותיהן ולעצב את עתיד הקהילה היהודית – איראנית בארץ, תוך הגדרה מחודשת של הציונות והעשרת החברה הישראלית.

התנדבות בקהילה

 
 
התכנית מעודדת ויוזמת פעילויות התנדבות בקרב כלל משתתפות המועדונים.
 
הנשים מתנדבות בהוסטלים לבעלי צרכים מיוחדים, מרכזי פגועי נפש, בתי חולים, בתי אבות, מועדניות לילדים ועוד.
pexels-pixabay-461049

"כשמחזקים יחידים וקהילות, מאפשרים להם, בתורם, לחזק אחרים – זו כוחה של השפעה"

(דיוויד מיראז')

9 מועדוני נשים בפריסה ארצית

כלל המועדונים מופעלים ע"י צוות מתנדבות והינם בשיתוף פעולה עם רשויות מקומיות, מחלקות קידום מעמד האישה ועוד.

במועדונים מתקיימים אירועים, סדנאות והרצאות במגוון תחומים: כלכלה ופיננסים, בריאות, משפטים, העשרה ותרבות וכן פעילויות גיבוש חברתיות ופעילויות להעצמה נשית. לכל מועדון צוות מתנדבות מוביל, במהלך השנה הצוות עובר הכשרות למנהיגות ומובילות חברתית בליווי צמוד של הנהלת הקרן.

ירושלים

חולון

רעננה – כפר סבא

ראשל"צ

פתח תקווה – רמת גן

יבנה

אשדוד

בית שמש

ירוחם

נשים מובילות קהילה במספרים

0
מועדוני נשים
0
רכזות מתנדבות
0
חברות מועדון
0
סדנאות בשנה
0
אירועי התנדבות בקהילה

שותפים

תוכניות קודמות

תוכנית מנהיגות

 

תוכנית המנהיגות החלה את פעילותה בדצמבר 2015 בהדרכת מנחות מקצועיות מטעם ארגון "שורשים", במטרה לחבר את הדור הצעיר של קהילת יוצאי איראן לשורשים, למסורת ולמנהגים  ולפתח דור מנהיגות חדש שיוביל את כלל החברה בישראל.

20220914_182900
IMG-20221013-WA0004

פרויקט תמורה

קרן מיראז' רואה בשירות הצבאי והלאומי כרטיס כניסה לחברה הישראלית, במיוחד עבור יהודים עולים. תכנית 'תמורה', הוקמה בשנת 2010 ועד שנת 2017, ומטרתה היתה לעודד גיוס לצה"ל והתנדבות לשירות לאומי בקרב צעירים יוצאי איראן, לחשוף את בני הנוער לתרבות, למאפיינים ולמשמעות השירות הצבאי, להפוך את הגיוס עצמו לפשוט ונעים יותר עבורם ולאפשר להם למצות עד תום את הפוטנציאל הגלום בהם, לאורך השירות.   

אירוע התרבות השנתי למען נשות קהילת יוצאי איראן

אירוע יוקרתי ומושקע במיוחד, אשר מתקיים כבר 10 שנים ברציפות, בו השתתפו כ-600 נשות הקהילה. האירוע מתמקד בנשים מובילות שהגיעו להישגים מרשימים, כאלו אשר נתפסות בעיני הקרן והקהילה כולה כמנהיגות ופורצות דרך  כגון רופאות, עו"ס, אחיות, כוחות ביטחון, עורכות דין ועוד. קרן מיראז' שמה לה למטרה לחזק את תחושת הגאווה בעדה בכלל ובנשות העדה בפרט, ולעודד את נשות הקהילה לצאת ללמוד, לפתח את עצמן ולהצליח בחיים. 

קהילת יוצאי איראן
IMG-20221128-WA0002

קליטת קהילת יוצאי איראן

מאות אלפי העולים שהגיעו לישראל מאיראן בעשרות השנים האחרונות, הותירו מאחוריהם חיים שלמים. הם עזבו מקום מוכַר, בית ומולדת, כדי להגיע אל הארץ המובטחת. הם לקחו עמם דבר חשוב ובעל ערך אדיר – הזיכרונות, המסורת העתיקה, המנהגים המיוחדים והתרבות הענפה של קהילתם. קרן מיראז' שמה לה למטרה לשמר את התרבות, הערכים ולהמשיך בקיום מסורותיה של הקהילה ולהפיץ ברבים את ייחודיותה של התרבות האיראנית, על כל גווניה.   

תעסוקה ויזמות

העולים החדשים מאיראן הגיעו מתרבות תעסוקתית שונה ונדרשו לבצע התאמות על מנת להשתלב בעולם התעסוקה בישראל. עם הקמתה, החלה קרן מיראז' לסייע לקליטת העולים החדשים בשוק העבודה בישראל כעצמאים או כשכירים. התוכנית פיתחה ומימנה לעולים קורסים להקמת עסקים ויזמות עסקיות, הכשרות והשתלמויות מקצועיות, הפעלת מערך השמה ייחודי לעולים מאיראן, הענקת סיוע כספי ליזמים ועצמאיים והלוואות בתנאים נוחים ועוד.     

20220914_123754

צרו קשר