אנא צרו קשר

mfi@meragef.org.il   •   1-800-30-30-40

מייסדים

מייסדים

קרנות מיראז׳ מייצגות שלושה דורות של פילנתרופיה, ממשפחתם של דיוויד ולורה מיראז׳. ההשקעות הפילנתרופיות של משפחת מיראז' מתמקדות בשינוי חברתי ומביאות לשיפור אמיתי באיכות חייהם של ילדים, משפחות וקהילות.
דיוויד מיראז׳

דיוויד מיראז׳

דיוויד מיראז' הוא יזם מצליח, אמריקאי יהודי ממוצא פרסי, ופילנתרופ. ב- 1977, ייסד, ביחד עם אחיו פול, את חברת שף אמריקה בע"מ, שהיתה מהראשונות לפתח ארוחות לחימום במיקרוגל תחת המותג Hot pockets.

החברה צמחה וגדלה והעסיקה למעלה מ- 2,000 עובדים לפני שנמכרה לחברת נסטלה בשנת 2002.

כיום דיוויד הוא המנהל של קבוצת השקעות מאוחדת (CIG), שממוקמת בדנוור קולורדו ומנהלת פורטפוליו מגוון של השקעות בנדל"ן ובשוק ההון. דיוויד מוביל את הקרן להשקעות ישירות בחברות, השקעות בקרנות, שותפויות יצירתיות וכלים חדשניים נוספים, באמצעותם הוא ממקסם את ההשקעה. דייוויד מיראז׳ הינו תורם נלהב לקהילה והוא משתמש בידע ובניסיון שלו בעסקים ובניהול, במטרה להעניק בחזרה לקהילות שהשפיעו על חייו.

ביחד עם אשתו לורה, דיוויד הקים ומנהל את קרן מיראז' ששמה לה למטרה להתמודד עם אתגרים חברתיים מורכבים ולייצר להם פתרונות ארוכי טווח. הקרן מעודדת חדשנות פורצת דרך ותומכת בארגונים וגופים שמיצרים שינוי משמעותי ביניהם:  RedLineEarly Learning Ventures (ELV), Equitas Project Black CubeCareForAllChildren, וקרן מיראז' ישראל.

כפילנטרופיים, דיוויד ואשתו לורה, מנצלים את הרוח היזמית שבהם ואת יכולותיהם העסקיות, על מנת לעזור לאנשים ולארגונים בעלי יכולת לחולל שינוי, ולממש את הפוטנציאל הגלום בהם לטובת החברה והקהילה.

לורה מיראז׳

לורה היא אמנית מצליחה ופילנטרופית, שנגישה ומסייעת לאלפי אנשים באמצעות היוזמות החברתיות שהיא מובילה.

לורה ייסדה מספר ארגונים פילנתרופיים, אשר משפיעים ומעצבים את סצינת האמנות והתרבות בדנוור, ביניהם, המרכז לאמנות מודרנית  RedLine בדנוור– מעבדה לאמנות אורבנית, שמעודדת ממשקים בין אמנים מקומיים לבין הקהילה במטרה לייצר שינויים חברתיים.

בעקבות הצלחת ה- RedLine,  לורה ייסדה ב- 2015 את ה Black Cube, מוזיאון אמנות ניסיוני נודד, ללא מטרות רווח, אשר בשיתוף פעולה עם אמנים מקומיים, מפיק תערוכות פופ-אפ במקומות לא צפויים, במטרה לחשוף את האמנים לקהל ולחשוף את הקהל לאמנות המודרנית, מחוץ לגבולות המוזיאונים והגלריות.

את יכולותיה העסקיות והיצירתיות מביאה לורה לארגונים אלה ולקרן מיראז' לחינוך בגיל הצעיר, וליוזמות בקהילה היהודית שהיא מובילה, ביחד עם דייוויד בעלה.

לורה מכהנת בדירקטוריון אוניברסיטת תל אביב והיתה חברת דירקטוריון של הליגה נגד השמצה.