אודות

תשתיות

קרן מיראז' רואה חשיבות רבה בקידום תשתיות ומבני ציבור חדשים בכל מרחב הנגב אשר ישפרו את אורח החיים של תושבי הנגב ויעודדו אנשים נוספים להתיישב בנגב. הפרויקטים אותם בוחרת הקרן לקדם מהווים אבן שואבת לתושבי האזור, ליזמים ולמשקיעים שרואים בנגב השקעה ראויה וכדאית.

 
המרכז הרפואי מיראז' בדימונה

המרכז הרפואי מיראז' בדימונה

המרכז הוקם במטרה לחזק ולשפר את רמת השירות הרפואי לתושבי העיר דימונה והסביבה. המרכז הרפואי מיראז' משתרע על פני שלושה דונם וכולל מרפאת חירום, מרפאת מומחים ומכון דיאליזה. המרכז פתוח 24 שעות ביממה ובכך נותן מענה רפואי מקיף לתושבי הסביבה ומספק טיפול רפואי ברמה הגבוהה ביותר. מרכז רפואי מיראז' הוא המרכז הרפואי השני בגודלו ובחשיבותו בנגב, אחרי בית החולים "סורוקה". המרכז נחנך בחודש ינואר 2010, והוא הוקם בעלות של כארבעה עשר מיליון ש"ח. מרכז מיראז' הוקם הודות לתרומתה הנדיבה של קת'רין מיראז' ואנשי קרן מיראז' ובראשם נשיא הקרן דיויד מיראז'. המרכז הרפואי משתרע על שטח של שלושה דונמים וגודלו הוא 1,000 מ"ר. המבנה הוקם על פי תכנית אדריכלית מתקדמת, וידידותית לסביבה. המרכז מנוהל על ידי הקרן לפיתוח דימונה, בניהול ישיר של העירייה. עמותת רופאים למען הנגב, המורכבת ממספר רופאים בכירים מחדר המיון של ביה"ח סורוקה, מהווה את הצד המקצועי של המרכז. חדר מיון קדמי וחדר הטראומה הפועלים במקום מכילים שמונה מיטות טיפולים מאובזרות באופן מלא. המקום מאויש בשעות החירום על ידי רופא ופרמדיק.

מחלקת דיאליזה

בשורה חשובה ביותר לחולים מהנגב המזרחי, שהוקם בסיועם הנדיב של אנשי מפעל "רותם אמפרט" מקבוצת כי"ל. מחלקת הדיאליזה מיועדת לכמאה חולי כליות הנזקקים מידי שבוע לטיפולי דיאליזה באופן קבוע. העובדה כי מכון זה זמין וקרוב לביתם, משפרת לאין ארוך את איכות חייהם של החולים, ביניהם לא מעט ילדים.

מרפאות מומחים קופ"ח כללית

מיקום של מרפאות מומחים של קופת חולים כללית בתוך המבנה, מביאה לקיצור התורים של מבוטחי הקופה תושבי דימונה והאזור. מדובר ללא ספק בשדרוג משמעותי בשירות הרפואה ובזמינותם. בנוסף מספק המרכז הרפואי מיראז' שירותי רנטגן, מעבדות דם ומחלקת גבס.

 מרכז בריאות ושיקום בשדרות:

קרן מיראז' חברה לאגודת עזרה למרפא בראשות הרב פירר להקמת מרכז בריאות ושיקום בשדרות, במבנה ממוגן שיאפשר שהייה והמשך טיפולים גם במצב של תקיפת טילים.

המבנה יכלול מגוון שירותים:

שירותי ייעוץ רפואי - שיינתנו ע"י רופאים בכירים במקצועות מצילי חיים כמו אונקולוגיה, לב, מערכת נשימה, כירורגיה ועוד.

שירותי שיקום פיזי ונפשי - כולל פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת, עבודה סוציאלית, פסיכולוגיה, הידרותרפיה, וטיפולי רפואה משלימה.

מרכזי אופניים בנגב

קרן מיראז' מקדמת רשת מרכי מבקרים כבסיס ליציאה לרכיבת אופניים במרחבי הנגב. קרן מיראז' זיהתה כי מרכזים אלה מגדילים את היקף פעילות רוכבי האופניים באזור, ולכן, בנוסף לשבילי אופנים ומיפויים, יש צורך במרכזים שיקבלו את פני התייר, יספקו לו מידע, הכוונה וביטחון. לאחר תהליך מיפוי יסודי ובהתאם לצרכיהם של אזורי הנגב השונים, הצוות בקרן מיראז' איתר מספר מקומות בנגב אשר בהם מערכת שבילים פעילה ופועלים בהם יזמים מקומיים אשר יספקו מגוון רחב של שירותים, ביניהם: הדרכה, השכרה ומכירה של אופניים, שירותי תיקון וחילוץ, פיתוח ואחזקתם שבילים, מרכז יציאה לטיולים, מפות והסברים על האזור, שירותי הסעדה, לינה, הפקת אירועים ומסלולי רכיבה מאתגרת (PUMP TRACK). הפרויקט נעשה בשיתוף פעולה מלא עם משרד התיירות, משרד נגב גליל, הרשות לפיתוח הנגב ומשרד החקלאות ופיתוח הכפר.

בית ספר

 הקריה החינוכית בשדה בוקר

מדרשת שדה בוקר הינו הישוב הגדול ביותר ברמת נגב ובו לומדים גם ילדי מחנה רמון הסמוך. לנוכח קצב הגדילה המהיר באוכלוסיית הנגב באזור זה, עלה הצורך בשדרוג והרחבת מתקני החינוך המשרתים את ילדי ונערי המקום. בשיתוף עם המועצה האזורית רמת נגב ומשרד החינוך, הקימה קרן מיראז' קריה חינוכית הכוללת מערך של גני ילדים, בית ספר יסודי וחטיבת ביניים עם כיתות לימוד חכמות, מגרשי ספורט, משרדים וחדרי ישיבות המשמשים גם את צוות בית הספר. תכנון הקריה החינוכית משל אלמנטים של בניה מדברית ירוקה, אשר הופך את המקום לנווה מדבר בנוף המקומי.

מרכז מיראז'meragecenter2

מרכז מיראז' ליצירתיות וחדשנות

הנגב הינו אזור מעורר השראה לעשייה, המאפשר חשיבה מחוץ לקופסא ומגוון הזדמנויות ליצירה. מתוך המחשבה הזו נולד מרכז מיראז' לחדשנות וליצירתיות, מרכז ידע והכשרה ארצי ליצירתיות וחדשנות בתעשייה, בכלכלה ובאומנות.

מרכז מיראז' יהווה עוגן תעסוקתי ותיירותי אשר ימשוך אוכלוסיות חזקות לנגב – יוצרים,  תיירים, גופים מובילים בתחום האומנות, חברות ויזמים ובכך יסייע לקדם את הנגב כמקום המאפשר פעילות ענפה במגוון תחומים ויספק תנאים וכלים לפיתוח חשיבה יצירתית ולעשייה חדשנית ויהווה מקום מפגש מקצועי המקדם שיתופי פעולה בין התחומים השונים.

מרכז מיראז' מורכב מ- 3 מתחמים:

1. מרכז ידע, חדשנות ויצירתיות > מרכז הכשרות מקצועיות במגוון תחומים כגון עיצוב מוצר ועסקים, סדנאות לחברות ולמנהלים, אנשי עסקים ויזמים וכן חממה עסקית והשקעות במיזמים.

2. מתחם אמנים יוצרים > גלריה הכוללת תערוכות מתחלפות וסדנאות אומנות, אולפן הקלטות ועריכה ומתחם אדריכלות אקולוגית.

3. מרכז קונגרסים > מרכז שישמש לחברות עסקיות וגופים פעילים בנגב לכנסים, ועידות ולתערוכות.

קהלי יעד:

> יזמים בעלי חשיבה חדשנית בנגב.

> חברות מכלל הארץ המעוניינות להגיע לסדנאות בנושא חשיבה חדשנית בנגב.

> מעצבי מוצר.

> מוזיקאים המעוניינים לערוך חזרות ולהקליט באווירה אחרת.

> חברות הייטק המעוניינות לשכור משרדים ולעבוד מהנגב.


למעלה
תפריט