אודות

נשיאי הקרן

קתרין מיראז'

קתרין מיראז׳, אשת חזון ואוהבת אדם, באמצעות קרן אנדרה וקתרין מיראז׳, יחד עם משפחתה ייסדה מספר רב של יוזמות התומכות בעתידה של ישראל וכמו כן בכאלו הפועלות לחיזוק חיי קהילת יהודי ארה״ב.פעילותה הפילנתרופית בישראל של גב' מיראז' ממוקדת בעיקר סביב פיתוח חיי קהילות התושבים בנגב ושיפור איכות חייהם. במטרה להגדיל את אוכלוסיית הנגב והעלאת איכות חיי התושבים באופן משמעותי, הגב' מיראז' ומשפחתה הובילו ותמכו עד כה בעשרות פרויקטים ופעילויות בתחומי הבריאות, חינוך ותרבות. מנהיגותה של קתרין והכספים שתרמה, השפיעו באופן משמעותי על פיתוח הנגב. בין הישגיה מתבלט הקמת המרכז הרפואי הראשון לרפואת חרום שהוקם בדימונה, הפקת פסטיבלי תרבות המושכים לנגב עשרות אלפי מבקרים כל שנה ושיפור איכות מערכת החינוך באזור הנגב.

הגב' מיראז' היא מראשוני התומכים באיילים, עמותת צעירים המקימה כפרי סטודנטים בנגב ופועלת לחיבור בין חיי הקהילה המקומית והסטודנטים. שיתוף פעולה זה בין איילים למדינת ישראל, הוביל לצמיחתו של מיזם פרטי-ציבורי בעלות עשרות מיליוני ₪, המשפיע רבות על פיתוח הנגב.

בנוסף, הגב' מיראז' תומכת רבות בתחום העלייה, באמצעות פרויקט העלייה של יהודי איראן. קתרין היא דמות מוכרת ומוערכת מאוד בקרב קהילת עולים זו, ואלו זוכים לסיוע בתחום החינוך ובתחומים נוספים, על מנת שיוכלו להתכונן לעתיד טוב ויעיל יותר בישראל וכדי שיוכלו עם עלייתם להשתלב בקלות בחברה הישראלית.

בשנת 1972, הגב' מיראז', בעלה אנדרה (ז"ל)  ובתם הצעירה היגרו מארץ הולדתם איראן והצטרפו לארבעת ילדיהם הנוספים שלמדו בארה"ב באותה תקופה.

קתרין, אישה נמרצת ואם לחמישה ילדים וסבתא לעשרה נכדים, התאפיינה תמיד בלהט, ברגישות ובדאגה לעתידם של אנשים צעירים ברחבי העולם.

Katherine

למעלה
תפריט