אודות

נשיאי הקרן

דיוויד מיראז'

דיויד מיראז' היגר לארה"ב מאיראן בשנת 1968. מגיל צעיר ידע דיויד כי נועד להיות יזם. בשנת 1977, ללא שום ניסיון בתעשיית המזון אך עם שאיפות גדולות ומרץ רב ובתמיכת אביו ואחיו, הוא ייסד את חברת 'שף אמריקה'- יצרנית המזון המהיר וממציאת ה-Hot Pockets. בשנת 1983, ה Hot Pockets הפכו להיות מוצר נפוץ בסופרמרקטים ברחבי ארה"ב ומוצר מרכזי בבתים רבים המייצר תרבות נוחה לצריכת מזון.

 

לאורך השנים גדל קצב הצמיחה של 'שף אמריקה' ב 15% בכל שנה, פותחו למעלה מ- 200 מוצרים ומחזור המכירות של החברה עמד על 750 מיליון דולר. בעקבות זאת, שף אמריקה' הפכה להיות גורם כלכלי משמעותי בתעשיית המזון ומהחברות הרווחיות ביותר בענף המזון. החברה העסיקה למעלה מ 1,900 עובדים על פני שלוש מדינות בארה"ב וחוללה למעלה מ 6,000 מקומות עבודה. בשנת 2002 נרכשה החברה ע"י תאגיד  Nestle'.

 

עסקים: כיום, דיוויד מיראז' מכהן כיו"ר ומנכ"ל חברת- CIG  Consolidated Investment Group, חברת השקעות הממוקמת בדנוור, קולורדו ומתמקדת בהשקעות באזור וול- סטריט ובנדל"ן. חברת  CIGמחזיקה באחד מתיקי הפורטפוליו המגוונים ביותר בארה"ב במושגים של סוג מוצר ואזור גיאוגרפי. מר מיראז' יצר בחברת CIG תרבות ניהול המעודדת סביבת עבודה של כבוד, הגינות וסובלנות לאחר. תרבות זו מעודדת גם יצירתיות תוך התמודדות עם אתגרים וממוקדת בהשגת תוצאות.

 

פילנתרופיה: בשילוב ניסיונם העסקי מהשטח והרוח היזמית, דיוויד ואשתו לורה הוציאו לדרך פרויקטים משמעותיים המסייעים לחברה ולאורך ארבע עשרה השנים האחרונות, קרן מיראז' השפיעה לחיוב על חייהם של עשרות אלפי אנשים בארה"ב וברחבי העולם.

 

קרן דיויד ולורה מיראז': פעילות הקרן מתמקדת באמונה כי החינוך הוא שער הכניסה לאיכות חיים. אף כי הקרן לוקחת חלק ביוזמות רבות, היא ממקדת את מאמציה בשלושה תחומים מרכזיים: חינוך לגיל הרך, אמנות ותרבות ופעילות מיראז' בישראל.

 

חינוך לגיל הרך: הקרן מובילה פרויקט הנקרא Early Learning Ventures, יוזמה הנועדה להעשרת חינוכם של ילדים בגילאי 0-5. פרויקט זה, בונה רשת של ספקי שירותים חינוכיים ברמה גבוהה ובעקבות כך מנגיש טיפול טוב יותר  לילדים ממשפחות אמריקאיות. בנוסף, דיויד מיראז' מוביל מאמץ לשיתוף פעולה מצד אנשי עסקים בתמיכה בחינוך לגיל הרך ושותף מייסד של יוזמת EPIC, מנהלים השותפים להשקעה בילדים.

 

אומנות ותרבות: קרן דיויד ולורה מיראז' משקיעה בארגוני אמנות  ציבוריים ופרטיים ברחבי ארה"ב. בהנהגתה של לורה, הקרן מפתחת בדנוור חממת אומנות נמרצת הנקראת בשם RedLine. חממה זו מספקת גישה לאומנים מהרמה הגבוהה ביותר, לאספנים ולעולם האומנות באופן כללי ומסייעת לאומנים פורצי דרך לבנות את העסק שלהם ולפתחו לשלב הבא. לורה מובילה כיום את  RedLine International, ארגון ללא מטרות רווח המתמקד בהרחבת המודל של RedLine לעולם הרחב.

 

פיתוח קהילתי: בשנת 2013 דיויד ולורה מיראז' ייסדו את Equitas, קרן הפועלת להבטיח כי מערכת אכיפת החוק והצדק מקבלות את המידע והסמכות לפעול באופן אקטיבי יותר בפנייה לצרכיהם של אנשים בעלי לקויות נפשיות או מחלות נפשיות, השוהים תחת אחריותה של מערכת המשפט הפלילי.

 

מיראז' ישראל: פעילותם הפילנתרופית בישראל של דיויד, לורה וקתרין מיראז' החלה בשנת 2000 וכיום הם תומכים בפעילותם של שניים עשר חברי צוות ישראליים. לאורך השנים, למעלה מ 20 אלף אנשים נהנו מההשקעה של הפעילות הפילנתרופית של הקרן בתוכניות תרבות וחינוך. כיום, פעילות הצוות בישראל מתמקדת בתמיכה ובקידום עתידה של מדינת ישראל ברחבי הנגב. הקרן מפעילה כיום למעלה מ 40 פרויקטים בו זמנית וכ- 200 שותפים מסייעים לה ביומיום לקדם את הנגב כמקום העתיד של ישראל באמצעות הנגשת ידע לאוכלוסייה דרך פעולות שיווק ופנייה לעסקים.

 

דיויד, בנם של אנדרה וקת'רין מיראז', נולד בשנת 1949 בטהראן, איראן למשפחה בת 5 ילדים. הוא בעל תואר ראשון בשיווק מאוניברסיטת קליפורניה, נשוי ללורה ואב לשני ילדים.

David

למעלה
תפריט